Co może oznaczać duża ilość krwi w stolcu?

Witam, pojawiła się duża ilość w krwi w stolcu dzisiaj rano. O czym to może świadczyć i do kogo się najlepiej udać by poznać jak najszybciej przyczyny i leczenie.

Lek. Wojciech Zygmunt

Najczęstszą przyczyną świeżej krwi w stolcu są guzki krwawnicze, zwane potocznie hemoroidami. Na pewno należy wykluczyć inne przyczyny, w tym nieswoiste choroby zapalne jelit - przede wszystkim wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Leczeniem takich schorzeń zajmuje się gastroenterolog i chirurg. W pierwszej kolejności polecam kontakt z lekarzem rodzinnym.

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowany przez Panią symptom jest wskazaniem do osobistej,
pilnej konsultacji proktologicznej, celem diagnostyki i (ewentualnego) leczenia.

Serdeczności i tylko powodzenia Pani życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605