Co może oznaczać dyskomfort po seksie analnym?

Witam, ostatnio pierwszy raz próbowałam seksu analnego ze swoim partnerem. Po wizycie w toalecie zobaczyłam krew że leci mi trochę z odbytu a teraz odczuwam drugi dzień dyskomfort i lekki ból odbytu. Co to może oznaczać? I jak złagodzić bądź wyleczyć ból?

Dzień dobry!

Odbyt nie jest naturalnie przystosowany do penetracji, nie posiada naturalnego nawilżenia i nie zwiększa swojej elastyczności pod wpływem podniecenia seksualnego tak jak pochwa. Stąd dyskomfort, podrażnienia, niekiedy urazy podczas seksu analnego są możliwe i prawdopodobne.
Jeśli dyskomfort nie będzie stopniowo przemijał, należy skonsultować się z lekarzem.
Wobec dalszych planów współżycia analnego, zachęcam do lektury licznych artykułów i książek na ten temat z poradami dot. bezpiecznego przygotowania do kontaktu analnego, zmniejszenia ryzyka urazów itp.
Odczucia z tym związane są jednak kwestią indywidualną.

Pozdrawiam!