Co może oznaczać dziwne zachowanie mojej matki?

hej, dzisiaj miała miejsce bardzo dziwna sytuacja, mianowicie moja mam kończy prace o godzinie 16, natomiat dziś stwierdziła, że jedzie jeszcze do Pani A. i wróci za za około godzine, nie było jej do 19, w między 16 a 19 dzwoniłam do niej 3 razy i była bardzo rozbawiona czymś. Wróciła po 19, pierwsza rzecz, gdy otworzyłam jej drzwi to taka, że nie odpowiedziała na moje „Hej”, a zawsze sama pierwsza sie witała, później znowu powiedziałam jej „Hej” tylko troche głośniej i nadal nie odpowiadała, spokojnie rozpakowywała dwa razy większe niż zazwyczaj zakupy. Zrobiła sobie kanapki po czym poszła do salonu. Patrzyłam się na nią perfidnie prosto na twarz, a ona cały czas mnie ignorowała. Próbowałam z nią w jakikolwiek sposób rozmawiać ale mnie ignorowała. W końcu zapytałam się, czy mogę laptopa, na co odpowiedziała „idź się umyj”, więc poszłam i umyta wróciłam z tym samym pytaniem, spojrzała się na mnie pustym wzrokiem po czym stwierdziła znowu „idź się umyj”, więc zadałam jej pytanie: „mamo, jestem umyta nie widzisz?”, na co ona coś tam mruknęła żebym szła tam się.. I tyle, zezłoszczona poszłam do swojego pokoju zadzwonić do taty, bo poprostu myślałam, że moja matka jest pijana lub naćpana (nic nie było od niej czuć) na co mój tata zadzwonił do niej. Podczas jej rozmowy z tatą zawołała mnie, przyszłam, patrzyła się na mnie ale nic nie mówiła, pózniej przestała, więc poszłam do pokoju. Leżałam na łóżku i usłyszałam znowu „idź się umyj!” na co krzyknęłam w efekcie złości i bezradności: „czy ty jesteś chora psychicznie?!” na co ona: „no tak”. Poszła sama sie myć, dzisiaj z rana znalazłam z tatą połamaną główkę od szczoteczki elektrycznej, więc ją wyrzuciliśmy, kiedy chciała umyć zęby zaczęła na mnie krzyczeć, że mam jej dać jej dać szczoteczkę, wytłumaczyłam co znaleźliśmy dzisiaj rano, na co ona odparła, że mam jej przynieść nową, powiedziałam, że nie wiem gdzie jest, na co ona: „pożałujesz”, po czym poszła spać. Co to miało być? pierwszy raz bałam się własnej matki, a jeszcze wczoraj chodziłyśmy po sklepach i wszystko było dobrze.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Zaprezentowane przez Panią niepokojące symptomy, występujące u Pani Mamy, mają prawo Panią zaniepokoić.
Wskazana osobista/pilna konsultacja neurologiczna oraz neuropsychologiczna, celem oceny funkcjonowania poznawczego.

Zachęcałabym, by zacząć od kontrolnej konsultacji u Lekarza pierwszego kontaktu, który podejmie optymalne decyzje diagnostyczne.

Gdyby miała Pani życzenie rozmowy ze mną, zapraszam do kontaktu via Skype.

Z przesłaniem serdeczności i pomyślności dla Pani i Mamy,

irena.mielnik.madej@gmail.com
tel. 502 749 605

Witam, aby uzyskać więcej informacji w zakresie zachowania, jaka może być przyczyna zmiany, proszę zwrócić się do lekarza pierwszego kontaktu i lekarza psychiatry. Niezbędna jest wizyta w gabinecie. Pozdrawiam