Co może oznaczać grudka w okolicy odbytu pojawienie się krwi w kale?

Przy odbycie pojawił się pewien grudek kiedy korzystam z toalety i oddaje kał pojawia się krew mam tak juz od trzech lat kiedy urodziłam córeczkę.Czy konieczna jest wizyta u lekarza.

Lek. Wojciech Zygmunt

Wizyta u lekarza jest jak najbardziej wskazana. Najprawdopodobniej mamy tutaj doczynienia z guzkami krwawniczymi, popularnie nazywanymi hemoroidami. Badanie lekarskie powinno określić stopień ich nasilenia i ewentualne wskazania do poszerzenia diagnostyki/leczenia. Pozdrawiam i życzę zdrowia.