Co może oznaczać guz na kości?

Witam, od paru lat miałem twardy guz jakby na kości nad kciukiem. Pare dni temu byłem z tym u chirurga, który stwierdził, że trzeba to wyciąć. Guz był jakby przytwierdzony do kości i miał mniej więcej 2 cm. Chirurg stwierdził, że nnie wie co to może być, a na wyniki poczekam koło 3 tyg. Proszę o odpowiedź czy to może być coś poważnego? Dodam, że guz nie bolał, skóra miała trochę inny odcień był okrągły, a w środku jakby z kauczuku. Nie przesuwał się.

Trudno mi określić czym jest ten guz jednak po lokalizacji i strukturze guza według Pana opisuje przypuszczam, że jest to ganglion czyli torbiel galaretowata. Takie zmiany zaleca się wycinać.