Co może oznaczać guzek w jamie ustnej?

Dzien dobry, Pojawił sie u mnie na prawym policzku wewnątrz mały czarny guzek wyczuwalny językiem. Zauważyłem go wczoraj wieczorem. Po tej stronie mam jeszcze spuchnięte okolice dolnej ósemki - podejrzewam, ze ta ósemka się wyrzyna. Wcześniej (ok 2 dni temu), tej plamki/guzka nie widziałem (a sprawdzałem bo kontrolowałem opuchliznę w okolicach ósemki). Opóchlizna nie odbiega od normy kiedy wyzynaly mi sie inne ósemki. Lekko boli przy nagryzaniu ale mam wrażenie że już troche ta opuchlizna schodzi (mam ja kilka dni). Bardziej niepokoi mnie ten czarny guzek. Guzek nie boli - po prostu jest. Czy taka zmiana moze zwiastować coś groźnego? Mam na myśli jakiegoś rodzaju nowotwór jamy ustnej? Nie chce popadać w panikę Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

prosze koniecznie zgłosić się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś wiecej powiedzieć i ew zalecić dalsze postępowanie