Co może oznaczać kłucie okolic wątroby?

Dzień dobry. Pisze ponieważ cos bardzo mnie zapokoilo mianowicie, od miesiąca czasu odczuwam kłócie jak by wątroby,raz silniejsze raz mało odczuwalne nie ma to jakieś pory,klocie półjawna sie kilka razy dziennie,wczoraj np wg mnie nie zabolało,do tego dochodzi dziwne swędzenie skory czuje sie tak jak by cos po mnie chodziło...byłem u lekarza za granica, ale oni chyba nie za bardzo chcieli mi pomoc, lekarz powiedział ze to nerwobóle nie zbadał krwi nic, powiedział ze mam brać paracetamol i mi przejdzie...nie sadze,jak ide do WC nr 2 jest strasznie cuchnący,naprawdę nie da sie wytrzymać...za około 1.5msc bede w Polsce...zrobię wszystkie badania itp, ale teraz chciałbym sie dowiedzieć co robić by uniknąć tych objawów,aczkolwiek one bardzo wpływają na moje samopoczucie,mysle cały czas ze to cos bardzo złego...Pomocy !!!

Lek. Paweł Szadkowski

Warto by wykonać podstawowe badania diagnostyczne w tym: morfologia krwi z rozmazem, bilirubina całkowita i pośrednia, AST, ALT i ewentualnie USG jamy brzusznej. Pana objawy mogą wynikać np. z patologii wątroby czy dróg żółciowych, ale żeby to stwierdzić konieczne jest badanie, poszerzenie wywiadu oraz wykonanie badań dodatkowych.