Co może oznaczać kołatanie serca, drżenie klatki piersiowej i skoki ciśnienia?

Witam mam 26 lat moja przygoda zaczęła się 7 miesięcy temu gdy pewnego wieczora wypiłem dwa piwka i źle się poczułem ucisk w głowie z tyłu z prawej strony powiedziałem do żony że źle się czuje i nie wiem czy to że strachu poprostu zaczęło mi szybko serce bić że je bardzo w klatce czułem aż się klatka ruszała przyjechało pogotowie puls 150 ciśnienie 180/100 wzięli mnie na sor badania porobili i wyszlo wszystko dobrze zapisałem się do kardiologa echo serca dobrze ciśnienie tez dobre EKG w normie kardiologa stwierdził że przyspieszony puls przepisał propranolol 10 mg mam pulsowanie mięśni oraz w głowie od ucha na wysokości oczu czasem zdążały mi się skoki ciśnienia miałem holter wszystko wporzadku 17 pobudzeń przedwczesnych najgorzej jest z rana puls mam rano 52-65 wstanę to wzrasta i jest ok to normalne tylko chodzi mi o to że jak wejdę po schodach lub podniosę coś ciężkiego lub jak wejdę na drabinę to bardzo szybko mi bije jak już mi ten stan minie to powtarzając te same czynności po tym ataku to mam puls normalny miałem robione badanie wysiłkowe które nic nie pokazało i teraz nie wiem czy te bicie serca jest tak ciężko wychwycić? Rano często mi zimno mam drżenie w klatce piersiowej czasem tak jakby ciało mi się trzenslo ręce klatka brzuch mam stwierdzony refluks żółciowy oraz delikatna nie wydolność wpustu również kamienice nerkowa przyjmuje leki dexilant60 prokokit 50 mg i rowatinex bardzo mi pomaga klucanie przy tym szybkim biciu wtedy puls zwalnia jrstem osoba paląca alkoholu nie spożywam od 7 miesięcy proszę o jakąś radę z góry dziękuję

Lek. Wojciech Zygmunt

Polecam powtórzyć badania: Holter-EKG i Holter ciśnieniowy. Regularnie mierzyć ciśnienie w warunkach domowych - powinno być <140/90 oraz w trakcie napadów. Ponadto polecam wykonać badanie USG naczyń dogłowowych. Pozdrawiam i życzę zdrowia!