Co może oznaczać krew podczas wypróżniania?

Dzień dobry. Moim problemem są męczące bóle brzucha, biegunki na przemian z zaparciami oraz utrata masy ciała i brak apetytu. Trwa to już od kilku miesięcy. Na badaniu usg widać, cytuję " Tubularna struktura wypełniona płynem, stan zapalny okolicy krętniczo-kątniczej oraz lekko powiększony wyrostek robaczkowy" lekarz zasugerował chorobę Leśniowskiego-Crona. Nie miałam robionej kolonoskopii. Mam obniżony hematokryt, podwyższone Crp oraz podwyższony poziom leukocytów. Od pewnego czasu również pojawiła się krew podczas wypróżniania, krew ma jasny kolor. Proszę o poradę. Czy to może być nowotwór?

Lek. Paweł Szadkowski

Przy takich objawach najważniejsze jest zrobienie badania kolonoskopowego i pobranie wycinków. Jeśli w rodzinie nie było nowotworów jelita w młodym wieku, prawdopodobieństwo nowotworu jest znikome. Dużo bardziej prawdopodobnym rozpoznaniem jest choroba Leśniowskiego-Crohna. Musi się Pani udać do lekarza i wykonać konieczne badania.