Co może oznaczać krwawienie oraz widoczny guzek w odbycie?

Moj mąż ma 26 lat. U mojego męża z odbytu leci krew. Nie jest ona tylko przy wypróżnianiu, leci też w ciągu dnia, jest to krwawienie (nie zwykłe plamienie). Do tego boli i piecze. W odbycie widać wystający guzek (wcześniej był większy). Co mąż może przyjmować aby ustąpił ból i ustało krwawienie? Dodam że mąż jest w grupie ryzyka- jego mama chorowała na raka odbytu. Jednakże lekarz kiedyś powiedział że przed 30tka nie musi wykonywać badań pod tym kątem. Czy jeżeli ten guzek jest widoczny to rozumiem że to jednak problem z hemoroidami?

Lek. Paweł Szadkowski

Pani mąż powinien zostać zadany przez chirurga ogólnego, który w zależności od potrzeb ukierunkuje dalszą diagnostyką.