Co może oznaczać lęk przed obcymi osobami?

Witam, mam problem od dłuzszego czasu. Nawet nie jestem w stanie określić kiedy to się zaczeło. Gdy ide gdziekolwiek sam i widze obca osobę od razu się stresuje. Przestałem chodzić do sklepu ze względu na kolejki przy kasach. Nie potrafie ustać w miejscu przy kasie w kolejce gdy cały czas mam wrażenie że ludzie sie na mnie patrzą. Tak samo jest gdy jade autobusem do pracy czy też wracam. Gdy nie ma miejsc siedzących wogle nie wsiadam i czekam na następny albo zamawiam taksówke. Wkońcu któregoś dnia zobaczyłem naćpanego chłopaka i przypomniało mi się że po tym mam lepszą pewność siebie. Długo nie myśląc spróbowałem. Na początku pomagało dawki były bardzo małe. W każdym dniem/miesiącem dawki były coraz większe. W końcu przestało pomagać i zaczęły się nieprzespane noce jak i jeszcze gorsze samopoczucie w obecności obcych. Wiem że może nie powinienem pisać o takich rzeczach ale musze się wkoncu z tym uporać bo nie wytrzymam. Z Góry Dziękuje

Witam Pana,
Objawy, które Pan opisuje często towarzyszą zaburzeniom
lękowym.
Prawdopodobnie stres niskie poczucie własnej wartości
lub jakieś przykre doświadczenia z przeszłości wywołały
u Pana bezpodstawny, a jednak dla Pana przeraźliwy lęk.
Natomiast narkotyki potęgują lęk i pozostałe objawy .
„Ucieczka w narkotyki” działa tylko tymczasowo,
gdyż napady lękowe „leczone” narkotykami przybierają na sile.
Zwykle w takich chwilach znów sięgamy po narkotyki,
a lęki i inne objawy wciąż narastają itd.
W ten sposób oprócz zaburzeń lękowych rozwija się
uzależnienie od narkotyków.
Aby Panu pomóc, należałoby wnikliwie przyjrzeć się
różnym sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pana
życia oraz uczuciom i emocjom, które im towarzyszą
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Pana do podjęcia odpowiedniej psychoterapii.
Terapeuta pomoże Panu uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń lękowych i ich konsekwencjami
oraz odzyskać spokój, równowagę wewnętrzną i radość życia.
Przy odstawieniu narkotyków również doskonale
sprawdza się psychoterapia, która wzmacnia poczucie
kontroli, uczy strategii lepszego radzenia sobie ze stresem
oraz pomaga wyeliminować niepożądane objawy
po odstawieniu narkotyków.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
konsultacje@psycholog24online.pl
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl