Co może oznaczać mały guz w płucach?

TK-córki, w bad. z 2013 "na oknie płucnym w płucu lewym przysercowo w seg.języczka widoczne ognisko guzkowe o średnicy 3mm" w kolejnych badaniach w 2014 " pola płucne bez zmiannaciekowych i ogniskowych" i w roku 2015 " w segmencie 5 płuca lewego drobny guzek o średnicy 5-6 mm". Co może oznaczać taki pojedynczy, mały guz w płucach? Czy jest to wolnorosnący guz,Czy mimo wolnego wzrostu może to być blastoma płuc czy przy blastomie guzy są szybko rosnące?Jakie badania diagnostyczne powinnam zrobić

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę koniecznie udać się do lekarza pulmonologa dziecięcego. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.