Co może oznaczać mój skąpy okres?

Witam.
Pod koniec listopada dostałam okres, ale był on obfity 2-3 dni, a później tylko plamienie i to już czwarty raz jak tak mam. Okres jest regularny i w pierwszym dniu towarzyszy mi dokuczliwy ból brzucha jak zwykle, tylko krótko trwa, wcześniej trwał tak 5-6 dni.
Kocham się z chłopakiem już od jakiś 4 lat z zabezpieczeniem w postaci prezerwatywy, nigdy nie pękła i nie przypominam sobie też, żeby się zsunęła. Wcześniej stosowałam tabletki antykoncepcyjne, ale od roku już ich nie biorę.

Jestem studentką i nie powiem, bo przez ostatni czas miałam sporo stresu związanego z zaliczeniami i te ciągłe problemy związane z pracą i schudłam w szybkim czasie jakieś 5 kilogramów.
Chciałabym dodać, że od jakiegoś roku mam ciągłe upławy o białawym zabarwieniu, może to to doprowadziło do tego, że ten okres jest skąpy. Nie mam żadnych objawów w postaci nudności, zawrotów głowy, senności czy powiększenia się piersi, tylko od czasu do czasu tak mi burczy w brzuchu nawet jak jestem najedzona.
Ostatnio poczytałam dużo na tych forach w internecie i zaczęłam obawiać się, że to może być ciąża i teraz ciągle towarzyszy mi ta obawa i ciągle obserwuje swoje ciało czy w jakiś sposób się nie zmienia czy nie przytyłam, ale nic takiego nie zaobserwowałam.
Co Państwa zadaniem może oznaczać mój skąpy okres?
Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Witam!

Zacznę od tego, że Pani krwawienia miesiączkowe są jak najbardziej prawidłowe. O zbyt skąpych miesiączkach mówi się dopiero, gdy trwają krócej niż 1-2 dni, a wydalanej w tym okresie krwi jest mniej niż 30ml.
Za zmianę charakteru menstruacji może odpowiadać zmiana środowiska, trybu życia, stres, spadek masy ciała. Nie ma jednak powodów do niepokoju. Zwłaszcza, że zmniejszyły się bóle podbrzusza.

Natomiast należy wyjaśnić przyczynę pojawienia się białych upławów. Mogą być objawem zapalenia pochwy na tle bakteryjnym lub grzybiczym. Powinna Pani udać się do lekarza ginekologa, który będzie mógł ustalić przyczynę dolegliwości i wdrożyć odpowiednie leczenie. Będzie Pani mogła od razu wyjaśnić pozostałe wątpliwości dotyczące zmiany charakteru krwawień miesiączkowych.

Opisywane przez Panią objawy nie wskazują na ciążę. Miesiączki są regularne i stosuje Pani zabezpieczenie przed ciążą.