Co może oznaczać mój wymaz z odbytu?

Witam proszę o interwencję :wymaz z odbytu Escherichia coli drobnostroj alarmowy ESBL ilość kolonii szczep wytwarza szerokospektralna bezttalaktamaze ,Enterococus faecalis Staphylococcuss spp (CNS czy konieczne jest leczenie?do jakiego lekarza się zwrócić o pomoc? W tej chwili często odczuwam wilgoć w odbycie czasem świąd.Miesiąc temu brałem Trimesan iraz Tariwid na zapalenie prostaty czy to antybiotyki wywolaly rozrost tych bakterii?Dziękuję za odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u proktologa a w pierwszej kolejności należy zgłosić się do lekarza rodzinnego