Co może oznaczać moja bezsenność i natrętne myśli?

Dlaczego tak się dzieje Witam jestem kobietą w wieku 19 lat moim problemem jest to ze nie mogę spać w nocy do 2,3 uzalajac się nad sobą nie wiem co się dzieje nie chce tego ale nie potrafię inaczej wystarczy nic i fakt ze jestem sama i wtedy przychodzą te myśli ze jestem beznadziejna,ze nie powinnam się urodzić do tego ten płacz najgorsze jest to ze przekłada się to na życie dzienne czyli jest mi ciężko nie mam na nic ochoty nawet posprzatac swój pokój bardzo się wtedy mecze nie chce nigdzie wychodzić nie czuje się szczęśliwa nie chce mi się spotykać nawet ze znajomymi jedyną rzeczą jaką uwzględniam to zaleganie w łóżku.Ostatniej nocy patrząc na moje ręce czułam ze jeśli je potne i zejdzie z nich krew poczuje się lepiej. Boje się samej siebie nie potrafię tego kontrolować to wszystko przychodzi mi samo.Czy ktoś może mi pomóc?

Witam Panią,
Źródłem Pani frustracji, dyskomfortu oraz bezsenności
jest zapewne Pani niska samoocena i być może przykre
doświadczenia z przeszłości.
Bardzo często bolesne zdarzenia z przeszłości uniemożliwiają nam
normalne funkcjonowanie, gdyż wpływają na wszystkie obszary
egzystencji i sprawiają, że człowiek nie potrafi cieszyć się życiem.
Poza tym nieadekwatna samoocena, i brak wiary w swoje możliwości,
też negatywnie wpływają na wszystkie obszary Pani funkcjonowania
i sprawiają, że tworzy Pani w umyśle wypaczony obraz samej siebie,
co pogłębia jedynie niską samoocenę i rodzi autoagresję
lub poczucie przygnębienia.
Możliwe, że cierpi Pani na depresję.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas
osobistej konsultacji, po wnikliwym wywiadzie i zbadaniu
okoliczności, które doprowadziły do opisanych zaburzeń.
Żeby skutecznie Pani pomóc Pani należy poznać
dokładnie naturę problemu, dotrzeć do jego źródeł
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do skonsultowania problemu z psychologiem
i do spotkań terapeutycznych, podczas których odzyska
Pani równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl