Co może oznaczać nadmierne pobudzenie?

Witam. Od 2 miesięcy mam problem z pobudzeniem,że snem i ogólnym poddenerwowaniem. Morfologia,mocz ok. W tk brzucha wyszło nieznaczne pogrubienie nadnerczy lewego bez zmian ogniskowych. Dzisiaj miałem badanie glukozy na czczo i 2h po i wyszło lekko podwyższone choć miesiąc temu miałem ok. Markery nowotworowe ok. Wysłano mnie do psychiatry który dał mi trittico gr 75 które daje mi spać Maz do 1-2 w nocy.jestem ciągle niewyspany. Mam puls w granicach 100. Czy może ktoś mi coś podpowiedzieć bo z dnia na dzień czuje się coraz gorzej. Czy ma to związek z nadnerczem? Pozdrawiam

Lek. Wojciech Zygmunt

Witam. Wskazane przez pana objawy mogą sugerować guza chromochłonnego nadnerczy. Problem w tym, że TK wykluczyło zmiany ogniskowe, a wskazało jedynie przerost nadnerczy, który bardziej charakteryzowałby zespół Conna (hiperaldosteronizm pierwotny). Polecam panu oznaczenie metoksykatecholamin w moczu oraz wykonanie dalszych badań wedle wskazań lekarza prowadzącego. W celu ewentualnej diagnostyki różnicowej polecam wykonać również tarczycowe badania hormonalne, tj. TSH, fT3 i fT4. Nie można wykluczyć przyczyny psychogennej pana dolegliwości. Pozdrawiam i życzę zdrowia.