Co może oznaczać nadmierne przybieranie na wadze u 14-latki?

Moja córka ma 14 lat. Do 11 roku życia była szczuplutka, jak i my (rodzice, brat). Zaczęło się dojrzewanie. Liczyłam sie z tym, że przybierze na wadze - pamietam swoje dzieciństwo. W 13 roku życia Córka mocno przybrała na wadze. Z chucherka stała się pulchną dziewczynką. Dziś, patrząc na jej zdjęcia sprzed roku, widzę, że znów bardzo przybrała. Przy wzroście 154 waży 50 kg. Córka i ja bardzo pilnujemy prawidłowego odżywiania, stara sie ruszać jak najwięcej - skutek żaden, choć brat i ja z mężem, stosując tę sama dietę jesteśmy bardzo szczupli. Zbadaliśmy insulinę, hormony tarczycy - wszystko w porządku. Co robić? Nie muszę dodawać, że Córka bardzo cierpi z tego powodu... :(

Witam serdecznie,
jeżeli z badań wychodzi wszystko dobrze należałoby bliżej przyjrzeć się diecie córki. Zaobserwuje też Pani czy córka nie podjada słodyczy, słonych przekąsek itp. pomiędzy posiłkami, które zjada w domu.
Jeżeli byłaby Pani zainteresowana można opisać mi na maila przykładowy dzień z diety córki- co zjada, jakie porcje, jak często są posiłki, ile czasu po przebudzeniu zjada śniadania a ile czasu przed snem kolację itp. Ja chętnie zerknę i wskażę ewentualne błędy żywieniowe.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk