Co może oznaczać nawracający ból zatok?

Dzień dobry mam problem z zatokami dwa miesiące temu miałam bolesną infekcje zatok czołowych miałam robione RTG i wszystko jest w porządku pani doktor przepisała mi antybiotyk i za każdym razem jak trafiam do lekarza to z zatokami najbardziej boli mnie prawa strona jak by ktoś wbijał szpilki cały czas jestem na tabletkach przeciw bólowych no i na antybiotyku {CEFOX500mg} czy to mogą być polipy dziękuje.

moze to być przewlekłę zzapalenie z polipami lub bez raczej u pani
przewlekłe zapalenie:
"można rozpoznać w przypadku nagłego wystąpienia dwóch lub więcej z następujących objawów:

niedrożność/zatkanie/przekrwienie nosa
wydzielina z nosa (przedni/tylny katar)
ból twarzy/rozpieranie
osłabienie lub utrata węchu.
Czas trwania ww. objawów obejmuje okres ≥12 tygodni.
Konieczne do rozpoznania jest występowanie jednego z dwóch objawów: niedrożność/zatkanie/przekrwienie nosa lub wydzielina z nosa (przedni/tylny katar). Istnieje możliwość potwierdzenia objawów podczas rozmowy telefonicznej lub na podstawie bezpośredniego wywiadu, z uwzględnieniem pytań dotyczących objawów alergii (np. kichanie, wodnisty wyciek z nosa, świąd nosa, świąd oczu z łzawieniem).

Przewlekle zapalenie zatok z polipami nosa (CRS with nasal polyps – CRSwNP)

Definicja jak wyżej oraz stwierdzenie w badaniu endoskopowym obustronnych polipów nosa w obrębie przewodu nosowego środkowego.

Przewlekle zapalenie zatok bez polipów nosa (CRS without nasal polyps – CRSsNP)

Definicja jak wyżej; bez widocznych polipów nosa w obrębie przewodu nosowego środkowego; w wątpliwych przypadkach zalecana ocena po zastosowaniu leku obkurczającego błonę śluzową nosa.

Definicja CRS uwzględnia całe spektrum chorób, w których zmiany polipowate stwierdza się w obrębie zatok przynosowych i/lub przewodu nosowego środkowego; CRS nie obejmuje chorób, w których zmiany polipowate występują tylko w obrębie jamy nosowej, co pozwala uniknąć nakładania się definicji."