Co może oznaczać nieustanny ból w środkowej części pleców?

Witam. Mam problem z plecami. Nie wiem czy to ma związek ale zacznę od początku. Jakieś 6 tyg. temu zaczęłam źle się czuć, duszności, ogólne osłabienie, kaszel, szybkie męczenie. Myślałam, że to ciśnienie czy coś takiego. Po jakimś czasie to ustało ale zaczęły się bóle pleców- środkowa część. Najpierw byłam przekonana, że to od pracy. Pracuję stojąc wiele godzin w ciągu dnia. Po odpoczynku ustępowało, ale potem nawet 2-3 dniowe przerwy od pracy nie pomagały. Teraz mam ten ból ciągle - niezależnie czy stoję, leżę, siedzę. Jakby nerwoból, czasami także czuje go w lewej ręce. Poszłam do lekarza, mają pobrać mi krew na stan kości i mięśni i mam konsultacje do fizjoterapeuty. Dodam, że jestem z granicą teraz. Nie dostałam żadnych leków przeciwbólowych. Te co biorę nie pomagają. Jakie leki mogłabym wziąć? Jest to strasznie uciążliwe i bolesne. Nie mogę pracować, siedzenie też nie pomaga. Nalegałam na prześwietlenie, ale lekarz powiedział, że dopiero po konsultacji z fizjoterapeutą, która mam 7 grudnia dopiero! To zaczynało się stopniowo, a teraz ból nie ustępuje w ogóle. Proszę o radę

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Zdecydowanie powinna skonsultować się Pani z lekarzem specjalistą - neurologiem bądź ortopedą. Niestety w ramach porady internetowej nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, który ze specjalistów może udzielić Pani pomocy. Zależy to bowiem od potencjalnej przyczyny objawów. Tą natomiast można przewidzieć na podstawie wywiadu oraz dokładnego badania (a w tym oceny rtg, które powinna mieć Pani wykonane przed wszelkimi konsultacjami).
Opisane przez Panią dolegliwości bólowe, nie ustępujące po środkach przeciwbólowych mogą wymagać jednak dokładniejszej diagnostyki, czyli na przykład wykonania badania metodą tomografii komputerowej czy rezonansu magnetycznego.
Zdecydowanie nie powinna Pani bagatelizować problemu, gdyż może się on pogłębić, co znacznie utrudni proces leczniczy.
Niestety nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie, jakie leki doraźnie powinna Pani stosować. Zależy to bowiem od możliwości, jakie oferuje przemysł farmaceutyczny w kraju w jakim obecnie Pani przebywa.