Co może oznaczać niska waga i ciągłe uczucie zimna?

Mam 21. Lekarz rodzinny zlecił mi badania pod kierunkiem chorób tarczycy. TSH wysosiło 11 przy normie 4,2. Udałam się do endokrynologa, powrórzyłam badania co miesiąc TSH wachało się od 6-10. Ft3 i Ft4 w normie. Nie przepisano mi żadnych leków , bo Pani doktor stwierdziła że są niepotrzebne. Tymczasem ja nieustannie marznę (to był główny powód padań pod kierunkiem chorób tarczycy), włosy wpadają mi garściami, skóra na rekach jest przesuszona, czerwona i pęka, męczy mnie bezsenność. Pani endokrynolog kazała mi przytyć, bo przy 170 cm wzrostu ważę 47 kg. Niestety nie mogę przytyć, nigdy nie opuszczam posiłków i jem na prawdę dużo. A odkąd pamiętam nie ważyłam nigdy więcej niż 50 kg. Mam więc pytanie czy moje wyniki kwalifikują się pod leczenie hormonalne? Czy nie jest ono potrzebne

Lek. Katarzyna Szymczak

Przy takich wynikach badań oraz objawach wskazane jest włączenie leczenia.
Pozdrawiam