Co może oznaczać obecność ciał ketonowych w moczu?

Witam. Ostatnio robiłam badania krwi i moczu. W moczu wszystko prawidłowe, tylko ciała ketonowe 15 mg/dl. Dodam, że glukoza we krwi wychodzi raz 91 mg/dl, raz 95 mg/ dl. Czy to jakoś się ze sobą łączy? Skąd te ciała ketonowe skoro wszystkie wyniki są prawidłowe - trzustka, wątroba, nerki ok. Czy muszę kontrolować cukier? Jak pozbyć się ciał ketonowych bo zazwyczaj piję dużo wody.

Lek. Tomasz Budlewski

proszę koniecznie powtórzyć badanie i koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.