Co może oznaczać odrealnienie u 20-latki?

Witam, mam 20 lat piszę w nietypowej sprawie ponieważ od około 5 miesięcy miewam uczucie odrealnienia, czasem ból i zawroty głowy, częściej robię się głodny, czasami robi mi się czarno przed oczami i świat zaczyna wirować, jakbym miał za chwile zemdleć i w sytuacjach stresowych nasila się to jeszcze bardziej, czuję się tak jakbym był w stanie upojenia alkoholowego. Wszystko zaczęło się od tego gdy poszedłem na imprezę będąc chorym, tam nierozsądnie zjadłem pół rozkruszonej tabletki extazy popijając piwem, po godzinie nie wiedziałem co się ze mną dzieje, nadmienię że w życiu już kilka razy mi się zdarzyło wziąć, ale nigdy tak się nie czułem jak tamtej nocy. Zacząłem się pocić, dostałem drgawek i byłem już w stanie, że nie wiedziałem już co mam ze sobą zrobić i chciałem zadzwonić na pogotowie lecz tego nie zrobiłem, po czasie trochę się uspokoiło i stojąc same powieki mi się zamykały jakbym miał zaraz zasnąć, wróciłem do domu i poszedłem spać, na drugi dzień miałem silne zawroty głowy i jakbym miał zapalenie błędnika, wszystko nasilało to że byłem chory, po tygodniu leżenia w łóżku udałem się do lekarza i przepisał mi leki, myślałem że to przez chorobę tak się czuję, lecz gdy wyzdrowiałem to uczucie odrealnienia i inne rzeczy zostały, o której pisałem na początku. Możliwe że popadłem w jakąś depresję czy coś tego typu? Po tej nocy przez blisko 2 tygodnie leżałem w łóżku i strasznie się bałem, serce mi kołatało i nie wiedziałem co robić. Nadmienię że moi koledzy też wzięli i nic im nie jest. Dodam jeszcze, że dziś postanowiłem kupić sobie energetyka bo byłem śpiący a kawy nie piję, momentalnie poczułem zawroty głowy i czuję je do teraz. Co zrobić, gdzie się udać?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli w badanie internistyczne np. w poradni lekarza pierwszego kontaktu nie budzi zastrzeżeń, sugeruję udać się do lekarza psychiatry.