Co może oznaczać opuchlizna gardła u 25-latki?

Ja czas temu miałam napady wysokiego pulsu i kołatania serca . EKG wyszło tachykardia nadkomorowa. Lekarz przepisał bisocard brałam codziennie jedną 2,5 . Często zdarzało mi się uczucie spuchniętego gardła lekarz zmienił choć powiedział że to na pewno nie reakcja alergiczna. Dostałam propranolol ale boje się go brać . Przeczytałam że te leki nasilają alergię . Nigdy żadnej nie miał zdiagnozowanej ale od zawsze mam problemy z katarem i zatkanym nosem . Czy możliwe że ten lek obudził jakaś alergię i powinnam udać się do alergologa ? Czy ma sens wykonanie prywatnie badania z krwi ja alergię ?

Lek. Paweł Szadkowski

Na pani miejscu udałbym się do lekarza laryngologa w celu dokładnego zbadania i oceny, ponieważ pani objawy mogą wynikać np. z przewlekłego zapalenia zatok. Alergią nie martwiłbym się na zapas. Co do leków kardiologicznych to powinna pani trzymać się zaleceń swojego lekarza prowadzącego, a dopiero w razie wystąpienia działań niepożądanych omówić z nim ew. zmianę leczenia.