Co może oznaczać opuchlizna powieki?

Witam, otóż od dwóch tygodni mam opuchnięcie na początku powieki i to jest chyba woreczek łzowy ale nie jestem pewna czy te miejsce się tak nazywa. Jest to na trudne to wyjaśnienie miejsce otóż jest na początku oka ale u góry takie opuchnięcie. Też zauważyłam że powieka cała też jest leciutko obrzmiała. Co to może być?Dziękuję za odpowiedź

Dzień dobry. Zapalenie woreczka łzowego boli. Obrzęk jest w formie dużą w górnej części nosa od strony kąta wewnętrznego oka. Przy uścisku boli może też być wydzielina ropna w worku spojowkowym.Konieczny jest antybiotyk w kroplach no Otaquix 3x do oka lub Tobradex 4x .w razie braku poprawy po 2 dniach antybiotyk ogólnie doustnie np Augmentin przez 7 dni. Potem sondowanie kanalika po 2 tygodniach. Pozdrawiam serdecznie