Co może oznaczać osłabienie i wzdęcia?

Witam, Mam 29 lat i od 4 lat cierpie na ciagle wzdecia. Wszystko zaczelo sie od trwajacych 2-3-4 dni wzdec w polowie cyklu wiec kojarzylam je raczej z owulacja. Towarzyszyly im duze uplawy. Obecnie wzdecia i uplawy sa na porzadku dziennym, do tego dochodza objawy takie jak nudnosci, ogolne oslabienie. Mialam robiona gastroskopie kolonoskopie i nietolerancje pokarmowe - nic nie wykazaly. Moj ginekolog twierdzi ze jestem zdrowa a jednak ja caly czas czuje ze cos jest nie tak. Serdecznie prosze o porade. Kobieta 29

Lek. Paweł Szadkowski

Może Pani spróbować skonsultować się z gastroenterologiem. Przyczyn Pani dolegliwości może być wiele m.in. celiakia, zespół przerostu flory bakteryjnej jelita cienkiego, IBS i inne. Żeby to jednak określić konieczne jest pogłębienie wywiadu, dokładne badanie i ewentualnie poszerzenie diagnostyki.