Co może oznaczać osłabienie u syna w okresie letnim?

Dzień dobry! U mojego 13-letniego syna zawsze na okres letni robi mu się słabo czuje się jakby miał się przewrócić, szczególnie po zjedzeniu cukru i w kościele. Co to może oznaczać?

Lek. Paweł Szadkowski

Mogą to być omdlenia odruchowe (hipotoniczme, wazowagalne), które właśnie występują najczęściej u młodych osób, bez choroby serca, po długim staniu lub przebywaniu w zatłoczonym, gorącym pomieszczeniu, podczas posiłku lub po posiłku, omdlenie przy skrętach głowy lub po ucisku okolicy zatoki szyjnej (ciasny kołnierzyk), po wysiłku fizycznym, czasem z towarzyszącymi nudnościami lub wymiotami. Oczywiście lepiej mimo wszystko sprawdzić, jak pracuje serce i wykonać ekg u lekarza, zmierzyć ciśnienie tętnicze.