Co może oznaczać osłabienie w kciuku jednej ręki?

Od jakiegoś czasu odczuwam jakby osłabienie w kciuku prawej ręki. Pracuje duzo przy komputerze, wiec to pewnie od myszki. Byłam kiedys u lekarza, kazał pozaciskac dloń na swojej dłoni i nie stwierdził zespołu cieśni nadgarstka. Od kilku dni mam wrazenie, że juz palec wskazujĄCy i środkowy też mają mniej siły. Trochę boli mnie całe prawe ramię i raz dwa tyg temu zdarzyło mi się w nocy obudzic i nie miałam jakby czycia w tej ręce, bo na niej spałam. Musialam ruszyć ja druga ręką. Czy mogłam sobie uszkodzić jakiś nerw? Dużo nadal pracuje z myszką. Do jakiego lekarza sie udać i co to moze byc? Czy przeforsowanie reki moglo to spowodować i czy samo minie?

Dzień Dobry Pani,

Przyczyną opisanych przez Panią symptomów, może być długotrwałe utrzymywanie pozycji ciała (constans) przy komputerze?
co wpływa na niedokrwienie...

Zalecałabym Pani, by wstępnie wprowadzić zmianę pozycji w pracy przy komputerze.
Jeśli nadal będą objawy, wskazana byłaby osobista i dalsza konsultacja neurologiczna, w kierunku zespołu cieśni nadgarstka.

Choć optowałabym też za zmianami w kręgosłupie szyjnym?

Z przesłaniem dla Pani Tego, Co jest Pani najbardziej potrzebne,
irena.mielnik.madej@gmail.com