Co może oznaczać pieczenie w krtani, ból węzłów chłonnych i afty w jamie ustnej?

Wtam mam 18 lat, jakieś 6tygodni temu trafił mi się przygodny seks z mężczyzną bez zabezpieczeń, potem zauważyłem u siebie biały nalot na migdałkach, lekarka zrobiła mi morfologię i wszystko było w normie, poszedłem prywatnie do laryngologa powiedział (bez żadnych badań, tylko na oko) że to kandydoza dostałem 100mg flukonazolu na 14 dni i 50mg na kolejne 7. Gdy podszedłem jescze raz bo pieczenie w krtani nie ustało (było wcześniej) powiedział że to refluks i dał leki, nadal boli mnie krtań, od 3tygodni regularnie mierzę temperaturę i wychodzi od 36.9 do 37.5, na domar złego boli mnie lewy wezeł chłonny i szyja z lewej strony, zrobiła mi się afta a pod językiem wyczuwalna jest taka twarda kulka, oprócz tego mam aftę i jakby biały pasek rodzielający dwie części gardła (poziomy) tę bladsząi normalniej wyglądającą, powiem że palę od roku, teraz mniej ale kiedyś nawet paczka dziennie a na imprezach paczka na 2-3 godziny. Poza tym w kale zdaje się być czerwony śluz (jakby krew ale nie wiem) Od bardzo dawna odczuwam zmęczenie nawet jeśli śpię ok 8h Mam 18 lat i całe życie przed sobą Boję się że to coś poważnego, i że od stresu dostanę innych chorób.

Lek. Paweł Szadkowski

Może pan wykonać: badanie kału na krew utajoną, morfologię krwi z rozmazem ręcznym, wymaz z gardła (badanie mikrobiologiczne), ewentualnie: OB, CRP i badania wirusologiczne (np. w kierunku WZW i HIV). Tak naprawdę badania najlepiej dostosować do pana stanu klinicznego, którego oceny powinien dokonać lekarz, poszerzając również wywiad. Dzięki temu diagnostyka będzie odpowiednio ukierunkowana co pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.