Co może oznaczać pieczenie w nosie po operacji zatok?

Witam, co kilka tygodni przez 2-3 dni czasami czuję chwilowe mocne pieczenie jednej dziurki nosa i bardzo silny ból tylu oka po tej samej stronie. Zwłaszcza przy wydmuchaniu nosa, leżeniu na brzuchu lub pochyleniu sie. Po tym fakcie wypływa jakby lepka wezwonna woda. Jestem ponad pół roku po operacji zatok a na rezonansie głowy wyszły zmiany zapalne sitowia. Co może być przyczyna tego mocnego bólu oka i silnego pieczenia nosa przez kilka sekund? Ból jest na tyle silny, ze nie wyobrażam sobie jakby miał trwac dłużej niż kilka sekund.

Może to być wyciek płynu mózgowo rdzeniowego z uszkodzonej niechcący w trakcie operacji opony mózgowej. Należy ten płyn zebrać do probówki i oddać do badania do laboratorium w kierunku płynu mr. Płyn mr jest lepki ponieważ zawiera dużo cukru a na poduszce pozostawia sztywne, zaschnięte plamki. Należy wykonać dokładną TK przedniego dołu czaszki z kontrastem w poszukiwaniu ewentualnego uszkodzenia opony mózgowej. Spiesz się.