Co może oznaczać płacz 2-miesięcznego dziecka o przebudzeniu i wypiciu mleka?

Co się dzieje jeżeli dziecko 2 miesięczne strasznie płaczę po przebudzeniu i jak wypije mleko mm to po odbiciu po chwili zaczyna płakać i wtedy mu się ulewa ?

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobnie takie zachowanie wynika z niedojrzałości jeszcze układu pokarmowego.
Dziecko powienien zbadać pediatra i jeśli nie ma w badaniu nic niepokojącego to niestety trzeba uzbroić się w cierpliwość. Może wspomóc dziecko kropelkami typu Bobotic, bądź probiotykiem. Być może również zmienić mleko.