Co może oznaczać plamienie?

Witam!
Mam 20lat, moje cykle zwykle są nieregularne, chociaż przez ostatnie kilka miesięcy trwały 42-43 dni. Współżyłam z chłopakiem 15 kwietnia, czyli 17dnia cyklu. z powodu tak długich cyklów byłam u ginekologa, który skierował mnie na USG 5 maja. Badanie wykazało, że na prawym jajniku są liczne drobne (do 4 mm) pęcherzyki położone obwodowo. Również 5 maja po południu dostałam miesiączkę, był to 37dnień cyklu, krwawienie było jak zwykle obfite i trwało jak zawsze 6 dni, dodam też, że ta miesiączka była bardzo bolesna. Czasem odczuwam kłucie w okolicach jajników, a dzisiaj zauważyłam delikatne czerwone plamy na papierze.

Co może oznaczać te plamienie? Czy fakt normalnej, chociaż nieco wczesnej miesiączki może wykluczyć ciążę? Dodam tylko, że przed okresem 4 dni i 5dni po okresie stosowałam G**** (tabletki dopochwowe stosowane w zakażeniach), które lekarz przepisał mi na nadżerkę.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Ciąża jest w tym przypadku mało prawdopodobna. Może ją Pani z łatwością wykluczyć, wykonując test ciążowy. Plamienie mogło być związane z nadżerką, zakażeniem pochwy (na które przepisany został wymieniony przez Panią lek) lub zaburzeniami hormonalnymi, na które wskazują długie, nieregularne cykle i zmiany w jajnikach. Dobrze byłoby, gdyby wykonała Pani badania hormonalne, by ustalić rozpoznanie tych zaburzeń.
Pozdrawiam serdecznie!