Co może oznaczać plamienie w szósty dzień po stosunku?

Witam. Mój cykl trwa około 29 dni. Ostatnią miesiączkę miałam od 27.07-31.07. Uprawiałam stosunek przerwany 6.08. Teraz z niecierpliwością czekam, by zrobić test, żeby być pewną, że nie jestem w ciąży. Zaniepokoiło mnie jednak dzisiejsze plamienie. Jest to taki lekko krwawy śluz ze skrzepami. Zastanawiam się, czy to może mieć coś wspólnego z ciążą czy to jakaś choroba albo bardzo późne pęknięcie błony dziewiczej i czy powinnam wybrać się do lekarza?
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jeśli nie chce Pani być w ciąży to proponuję się zabezpieczać, ponieważ póki co Pani tego nie robi.
2. Krwawienie może być objawem wielu zjawisk. Może być to krwawienie implantacyjne (w ciąży), poronienie, przedwcześnie pojawiająca się miesiączka, objaw infekcji itp. Najlepiej Pani obawy rozwieje lekarz ginekolog.