Co może oznaczać podwyższenie CRP?

Ponad miesiąc temu wykonywałam kontrole badanie krwi, morfologie, crp oraz ob. Wszystkie wyniki z krwi byly dobre oprócz podwyższonego crp 14. Oraz badanie moczu wykazało liczne bakterie orqz kiczne nabłonki płaskie oraz leukocyty5-10. Dzisiaj wykonałam powtórne badanie krwi morfologie i wykazała podwyższone lekko płytki krwi 402 oraz podwyższone lekko PCT 0,39% , oraz nadal podwyższone CRP 13. wyniki z moczu w normie. Co może oNaczać tak długo utrzymujące się podwyższone crp? Oraz podwyższone lekko parametry z morfologi wymienione wyżej? Czy to co groźnego? Ogólnie czuje się dobrze. Za tydzień mam koeć gastoskopie w sedacji (uśpieniu) i nie wiem czy te wyniki pozwalają na taką sedacje? Proszę o szybką odpowiedź, za co bardzo dziękuję

Lek. Paweł Szadkowski

Podwyższone CRP było związane najpewniej z infekcją dróg moczowych, która mogła być bezobjawowa. Po dwóch wynikach CRP nie jestem w stanie stwierdzić czy oznaczy to jakiś przewlekły stan zapalny, czy po prostu wskaźniki zapalne jeszcze się utrzymują od tamtej infekcji. Taka ilość płytek nie jest powodem do niepokoju.
Takie wyniki nie powinny wpłynąć na decyzję o sedacji.