Co może oznaczać podwyższona liczba leukocytów oraz hemoglobiny?

Witam, odebrałem wyniki badań: leukocyty 16,6 tys/uL, erytrocyty 5,92 mln/ul, hemoglobina 18,6 g/dl, MCH 31,5 pg reszta mieści się w normie, o czym mogą świadczyć te podwyższone wyniki? Dlaczego lekarz nie podpisał mi badań wstępnych do pracy, gdy zobaczył te wyniki i oczywiście nakazał wykonanie następnych. Czy te wyniki są niepokojące? Dodam, że mam 28 lat i czuję się znakomicie. Pozdrawiam, Piotr

Witam serdecznie!

Interpretacji wyników badań powinien dokonywać lekarz, który ma możliwość zbadania pacjenta i zebrania dokładnego wywiadu czyli rozmowy z pacjentem o stanie zdrowia. Wyniki także powinno się oceniać w całości, nie wybiórczo.

U Pana w badaniu morfologii krwi zwraca uwagę podwyższona liczba leukocytów oraz hemoglobiny. Przyczyny takiego stanu mogą być rożne - np. odwodnienie, stan po infekcji, ale także poważne choroby szpiku kostnego.

Powinien Pan zgłosić się do internisty, który zbada Pana i zaleci odpowiednie postępowanie diagnostyczne.

Pozdrawiam serdecznie