Co może oznaczać podwyższone OB u 15-latki?

Czy podwyższone OB (20), gdzie norma jest do 15 powinna budzić mój niepokój? Wyniki morfologii są w normie poza trzema parametrami: PDW (19,6), MPV (12,7), P-LCR (47,6) - podwyższonymi. Jednak te trzy parametry mam podwyższone w podobnych wartościach, czasami nieco większych, od zawsze. CRP - 2,00. Miałam robiony profil reumatyczny w grudniu i wszystkie wyniki wtedy były w normie, w tym OB - 13.

Lek. Paweł Szadkowski

Takie OB nie stanowi powodu do niepokoju, tym bardziej, że CRP jest prawidłowe. Wymienione przez Panią parametry morfologii, jeśli wszystko inne jest w normie, nie są niepokojące.