Zapytaj lekarza

1 , 0 2 6 , 8 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać podwyższony poziom retikulocytów w badaniu krwi?

Mam 30 lat, ostatnio dwa razy zdarzyły mi się biegunki w odstępie dwóch tygodni. Nie biegłabym do lekarza, gdyby nie to, iż ostatnim razem była to biegunka ze śluzem. Lekarz zlecił badania kału, ale nie wyszło nic niepokojącego - krew utajona - ujemny wynik, badanie ogólne prawidłowe, brak jaj pasożytów i nie stwierdzono salmonelli. Morfologia też bez większych odchyleń, trochę niskie żelazo (66,7), ale mam obfite miesiączki. Niepokojący jest wynik: retikulocyty - 19, gdzie norma jest od 5 do 15. O czym to może świadczyć? Czy mam jakieś krwawienia? I dlaczego prawidłowy byłby wynik krwi utajonej? P.S. Czy wynik może być zły z powodu miesiączki podczas badania krwi?
30 LAT ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Witam,

zwiększony odsetek retikulocytów może być fizjologiczną reakcją na obfite krwawienie miesiączkowe. Prawidłową reakcją wzmożonego tworzenia krwinek czerwonych w szpiku w odpowiedzi na ich zwiększoną utratę.

Warto za kilka tygodni powtórzyć oznaczenie - w okresie między krwawieniami menstruacyjnymi, jednak nie bezpośrednio po zakończeniu miesiączki.

Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy