Co może oznaczać podwyższony poziom TSH?

Dzień dobry. 4 tyg. temu wykonałam morfologie, wyszło podwyższone tsh- 5,7 i limfocyty 54,6. Teraz w rozmazie metoda shillinga tsh wzrosło 9,5 a limfocyty nieznacznie spadły do 52. Czy ich wysoki poziom jest spowodowany tarczyca? Dodam że ft3 ft4 jest w normie. Endokrynologa mam dopiero za tydzień a bardzo martwią mnie te limfocyty. Reszta była w normie. Proszę o odpowiedź .

Lek. Tomasz Budlewski

Aby moc się wypowiedzieć konieczne jest zapoznanie się ze wsystkimi wynikami. A jakie objawy? Być może jest to zapalenie tarczycy