Co może oznaczać pogorszenie widzenia u 19-latki?

Od kilku miesięcy zauważyłam u siebie pogorszenie widzenia z przewagą na oko prawe. Będąc kilka razy u różnych lekarzy okulistów dowiedziałam się że wszytsko jest w porządku. Objawy trochę ustąpiły. Wyrobiłam przepisane mi okulary, bo twierdzono że to kwestia mojego astygmatyzmu. Wada nie jest bardzo duża okulary to -0,5 z cylindrami -0,75. Z w okularach jeszcze jest jako tako. Jednak bez widzę tragicznie wszzytsko rozmazane, a na oko lewe czuję dziwny dyskomfort którego nie jestem w stanie inaczej opisać. Zaczęłam brać nawet dość silne leki uspokajające bo miałam wrażenie że może sama sobie coś wmawiam ale nie wydaje mi się. Co mogę jeszcze zrobić, badanie pola widzenia jest w normie.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli kilku okulistów wykluczyło istotną patologię wymagającą dodatkowego leczenia to może pani ewentualnie skonsultować się jeszcze z neurologiem (aczkolwiek wątpię żeby wniosło to jakiś przełom w pani diagnozie). Może pani skonsultować się z lekarzem psychiatrą, ze względu na lęk.