Co może oznaczać pogorszenie wzroku w ciąży?

Pogorszenie wzroku w ciazy. Witam mam 28 lat I jestem w 3 trymestrze mojej pierwszej ciazy. Zawsze mialam doskonaly wzrok natomiast teraz zauwazylam znaczne pogorszenie ostrosci widzenia. Czy moze miec na to wplyw ciaza? Czy warto isc teraz do okulisty czy poczekac do rozwiazania? Pozdrawiam

Witam.tak w ciąży się gorzej widzi.Jest to związane z wysokimi poziomami hormonów. Zalecam kontrolę RR oraz morfologii i cukru. Oczy można zbadać po rozwiązaniu. Pozdrawiam serdecznie