Co może oznaczać powiększenie i ból węzła chłonnego?

201 x 81 204 x Dzień dobry. Wczoraj pojawił się u mnie ból węzła chłonnego po lewej stronie. Jest on twardy i powiększony co lekko widać (zaokrąglony policzek). Największy ból występuje przy przełykaniu jedzenia. Nie mam innych objawów choroby np. Gorączki czy bólu gardła. Nie czuje się tez osłabiony. Wykryto u mnie natomiast zgorzel zęba - górna szóstka po prawej stronie. Z tymże węzeł boli mnie wyłącznie po lewej stronie. Biorę również antybiotyk po wykryciu zgorzela - Clindamycin. Czy te kwestie mogą być ze sobą powiązane czy powinien udać się do lekarza pierwszego kontaktu? A może jednak do stomatologa?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Może to wynikać z miejscowego stanu zapalnego. Najlepiej będzie jeśli w pierwszej kolejności uda się Pan do lekarza rodzinnego. On po badaniu będzie mógł pokierować Pana dalszą diagnostyką, ewentualnie skieruje Pana do stomatologa.