Co może oznaczać powiększenie migdała i węzłów chłonnych?

Witam,chciałabym zapytać czy powiększone węzły chłonne po jednej stronie szyi i powiększony jednostronnie migdał,a także bol ucha i przestrzeni pomiędzy uchem,a żuchwą,zwłaszcza w trakcie jedzenia mogą być spowodowane przewlekłym i długotrwałym zapaleniem zatok?Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Warto byłoby się dokładniej przyjrzeć jednostronnie powiększonym węzłom chłonnym. Powinna Pani zgłosić się do dobrego laryngologa, być może będzie konieczna konsultacja hematologiczna.