Co może oznaczać powiększenie wątroby u małego dziecka?

Witam. Właśnie jestesmy po hospitalizacji syna. Nie miał apetytu i zagoraczkował. Lekarka wyczuła powiększoną wątrobę i skierowała nas do szpitala. Syn 10mc ma powiększoną wątrobę o 3cm. Sledziona 8.6cm i węzły chłonne w brzuchu. Ebv i cmv i hcv wykluczone. Czekamy na wyniki hsv. 30.1 mamy stawić się do szpitala na kontrolne badania. Na wypisie jest też podejrzenie neutropenii. W morfologi neutrofile 0.34tys/ul. Rozmsz ręczny: gran. Paleczkowate 4%, segmentowane 5%, kwasochlonne 3%, limfocyty 74, monocyty 14%. Syn w szpitalu zaczął jeść a gorączka już się nie powtórzyła. A żadnych leków nie dostał. Czy to powiększenie wątroby jest duże?? Skąd mogło się wziąć?? No i ta neutropenia. Czy u takich maluchów to normalne?? Bardzo proszę o wyjaśnienie.... od zmysłów tu odchodzę a do 30.1 jeszcze daleko...

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna dalsza obserwacja i odpowiednia kontrola pediatryczna po otrzymaniu wsysytkicjh wyników będzie można coś wnioskować