Co może oznaczać powiększony prawy jajnik?

witam dzis bylam u ginekologa i powiedzial ze mam powiekszony prawy jajnik. czekam teraz na wizyte USG ale zastanawiam sie co to moze byc ? po tym ze Ginekolog wymacał mi jajnik mam teraz dziwne uczucie jakbym miała tak cos obcego. Boje sie strasznie

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Istnieje możliwość, że w obrębie jajnika wytworzyła się u Pani np. torbiel i w ten sposób doszło do zwiększenia jego rozmiarów. Nie można więcej powiedzieć bez badania obrazowego (USG).