Co może oznaczać powiększony węzeł chłonny pod pachą?

Witam. Jakiś czas temu zauważyłam ze mam powiększony węzeł chłonny pod jedna pachą. Czy to oznacza ze mam jakiegoś raka? Ogólnie czuje sie dobrze. Czy samo badanie krwi wystarczy aby stwierdzić ze jestem zdrowa? Nie pracuje ani nie uczę sie wiec nie jestem ubezpieczona i nie moge iść do lekarza, proszę o odpowiedzi :/

Lek. Paweł Szadkowski

Oczywiście zwykłą morfologia krwi pomoże stwierdzić, czy w organizmie toczy się jakaś infekcja, która mogła spowodować powiększenie węzłów chłonnych, niemniej taki węzeł, jeśli nie będzie się on zmniejszał, powinien obejrzeć lekarz. Ewentualnie wykonać usg jamy pachowej.