Co może oznaczać powracający ostry ból kręgosłupa?

Od kilku lat powraca u mnie ostry ból kręgosłupa. Zawsze jest to w tym samym miejscu. W okolicach odcinka lędźwiowego i piersiowego po lewej stronie. Boli przez kilka dni, tygodni i przestaje na jakiś czas. Źródło bólu jest w kręgosłupie ale promieniuje na lewą stronę pleców. Nasila się gdy stoję i siedzę a ulgę przynosi leżenie na plecach z rękoma za głową. Nie potrafię określić jego przyczyny . Boli równiej gdy przycisnę palcem bolace kręgi. Ból jest wtedy taki silny że gdy ktoś mi tam przyciśnie to odruchowo odskakuje. Lekarz rodzinny zaleca tylko maści przeciwbólowe które niekoniecznie pomagają. Do jakiego specjalisty powinienem się udac? Neurolog czy ortopeda czy może jeszcze inny? Co może mi dolegać? Dodam że wykonuje ćwiczenia na kręgosłup i ogólnie prowadzę aktywny tryb życia.

Lek. Paweł Szadkowski

Przyczyny dolegliwości bólowych kręgosłupa może być wiele (spondylopatia, choroba zwyrodnieniowa, urazy, zapalenia). Sugeruję udać się do lekarza ortopedy w celu dokładnego zbadania i ewentualnie poszerzenia diagnostyki obrazowej.