Zapytaj lekarza

1 , 0 2 3 , 3 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać problem z ciśnieniem i tętnem po posiłku?

Mam problem z ciśnieniem i tętnem po posiłku ciśnienie podskakuje tak do 150/100 tętno czasem ponad 100 czasami mam też jakby takie dodatkowe uderzenia serca nie równo bije. Rano nie mam tego po posiłku bardziej po południu i wieczorem. to tętno nie jest jakieś mocne jak przy wysiłku. normalnie mam ciśnienie około 120/80 puls 70 80 czasami około 60 myślałem może że to nadwrażliwość na tyramine albo histamina ale nie wiem bo oprócz tych objawów to nic innego nie mam. Jak wypiłem 400 ml kefiru na pusty żałądek to też mi podskoczyło ciśnienie i puls ale wczoraj zjadłem na kolacje serek wiejski 2 kromki chleba i pomidora i też mi podskoczylo więc nie wiem od czego to. W zeszłym roku miałem robiony holter ekg i chyba wyszedł dość dobrze średni rytm 75 max rytm 148 przy wysiłku min rytm 39 podczas snu.oprucz tego leczę się na schizofrenie przyjmuje rispolept consta 50 mg co 2 tygodnie depakine chrono 500 mg na noc i od wczoraj zolafren 5 mg na noc bo mam problemy ze snem do przedwczoraj brałem trittico 75 mg.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT 8 miesięcy temu

Nadciśnienie wtórne - przyczyny

Nie tylko nieodpowiednia dieta skutkuje wystąpieniem nadciśnienia tętniczego. Dr Piotr Gryglas, kardiolog, omawia czynniki wystąpienia nadciśnienia leżące po stronie genetyki.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Trzeba wykonać diagnostykę w kierunku nadciśnienia tętniczego u lekarza rodzinnego. Założyć Panu holter ciśnieniowy, mierzyć RR kilka razy dziennie i notować pomiary

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy