Co może oznaczać puchnięcie oka?

Myślałem, że coś mi wpadło do oka, ale problem już trwa od kilku miesięcy i jest nieregularny. Czasami nie objawia się przez tygodnie, a czasami mam objawy kilka dni z rzędu(tak jak dzisiaj). Dzieje się to po przebudzeniu, czuję jakbym miał pod górną powieką ciało obce, które kłuje oko, sam nie jestem w stanie nic zobaczyć co jest pod powieką, ale moja dziewczyna mówiła, że widać tam jakby małą krostke. Co dziwne jest to nieregularne i dzieje się po przepudzeniu, oko mi mocno łzawi i zaczyna puchąć, odczuwam największy dyskomfort i ból przy ruszaniu okiem i zamykaniu, o dotykaniu powieki już nie wspomnę. Z zewnątrz nie widać nic nienaturalnego. Bardziej po przebudzeniu, bo wtedy oczy mam jaby bardziej suche. Co to może być? Zdecydowałem się już na wizytę u specjalisty, ale niestety dopiero będzie to możliwe w poniedziałek, a mamy czwartek i już nie mogę wytrzymać. Proszę o pomoc!

Witam. Są dwie możliwości- albo jest chora powieka od wewnątrz- ta krostka, albo mam Pan w nocy oczy niedomknięte i okresowo budzi się Pan z suchymi oczami. Na to drugie- Powinno pomóc Sol .Bepanthen3x do oka, na chorą powiekę musi Pan poczekać na zbadanie- leczenie jest antybiotykiem ze sterydem.Pozdrawiam serdecznie