Co może oznaczać puchnięcie po operacji sztywnego palucha?

Witam - 10 miesięcy po operacji sztywnego palucha ciagle puchnie bardzo okolica operowana . Sugerowano odczyn alergiczny na implanty wiec zostały usunięte ale nadal tak samo puchnie. Czy można coś z tym zrobić?

Trudno mi określić co się dzieje z palcem bez bezpośredniego badania. Być może z uwagi na przedłużający się odczyn zapalny w zakresie palucha doszło do utrudnienia odpływu chłonki co przejawia się właśnie stałym obrzękiem. To problematyczny stan, który trudny jest do leczenia i raczej najbardziej skuteczne w takim przypadku są zabiegi rehabilitacyjne. Proszę z tym problemem najlepiej skonsultować się obecnie kontrolnie z ortopedą.