Co może oznaczać rana z wyciekającą ropą?

Witam mam pytanie ponieważ poczułem ogromny kłujacy ból wrażenie jak by coś ugryzło zrobiła mi się rana i wycieka ropa z krwią mało tego przeszło mi to na przedramie i na głowę a najgorsze jest to ze moja partnerka ode mnie dostała na nodze to samo co to może być

Lek. Paweł Szadkowski

Powinien Pan się udać do lekarza. Takie ropnie zazwyczaj oznaczają infekcję gronkowcową, czyli zakażenie bakteryjne, więc najpewniej wymaga Pan leczenia antybiotykiem i odpowiedniego oczyszczenia zmian.