Co może oznaczać ropny trądzik na twarzy?

Witam, chciałbym się dowiedzieć co to za rodzaj trądziku. W okresie dojrzewania nie miałam nigdy problemu z trądzikiem, A ok 21 roku życia wysypalo mnie na całej twarzy oprócz czoła. Najbardziej na policzkach. Na początku czuje na twarzy jak dotkne palcem, że powoli wychodzi Pryszcz, A rano jak się budzę jest taki cały ropny, że gdy tylko przenyje twarz on zaraz pęka. Po nim zostają ślady; ( jestem wykończona tym, bo mam to bardzo często. Sprawdzałam też przez wymaz czy może to przez jakiaś bakterie tak się dzieje, Ale żadnej bakterii nie wykryto.

Lek. Paweł Szadkowski

Pani zmiany trądzikowe musi ocenić lekarz dermatolog podczas badania. Warto wykonać podstawowe badania m.in. morfologię krwi, glukoza na czczo, AST, ALT, lipidogram, które przyspieszą diagnostykę i ew. leczenie.